All for Joomla All for Webmasters

Bebek Saçı Ne ’kadar Aralıklarla Kesilmeli

Aradaki zaman farkları ne kadar olmalı?

Bebek saçı ne ’kadar aralıklarla kesilmeli

Bebeklerde ve çocuklarda uzun saç terleme sebebidir. Terleme cildi nemli ve ıslak tutan başlıca bileşenlerden biridir ve cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturan, saç doğal olarak su ter karışımı ile yağlanır.

Cilt üzerindeki saç gerekenden daha çok ıslanınca cilt suyunu kaybeder. Deri sert ve kuru bir görünüm kazanır bebek ve çocuklar uzun saçlarının tenine dokunmasından rahatsız olur ve bazen de kaşıntılı bir his verir. Dolayısı ile isilik oluşabilir ve cilt sorununa yol açabilir.

Cildin ilk belirtisi genellikle alın ve ense kısmı olur ciltte tahriş ve kaşıntılı bölgelerdir. Kaşınma nedeniyle ciltte küçük kaşıma izleri oluşur. Daha büyük çocuklarda ise çoğunlukla sadece alın ve saç kökü tarafında, kızarıklık oluşur.

Bebeklerin saçı rutin aralıklarla kesilmeli ve gelişim aşamasında saç sağlığı korunmalı. Yazın çok sıcak havalarda ise bebeklerin saçı her zamandan biraz daha kısa kesilmeli, görsel için uzun olmamalı, bebek ve çocuklarınızın ne kadar rahatladığını en önemlisi cildinin nefes aldığını göreceksiniz.

Bebeklerde ve çocuklarda kısa saçın rolü saç sağlığının beslenmesine yardımcı olur. Nemli ve yumuşak cildin günlük beslenen vitaminlerini uzun saçların emmesi, önlenmiş olur. Buda çok önemlidir Bu nedenle, özellikle bebeğinizin çocuğunuzun saçları onu ve sizi huzursuz ediyorsa 1yaşından küçük ise bile kesilmesi gerekir.

Çocuğunuzun bulunduğu uzun saçlı durumu kesildikten sonra rahatlaması arasındaki fark emin olun içinizi ferahlatacaktır. Çocukları işinde uzman çocuk kuaförlerine götürmeliyiz uzun süre bu yolun kullanılmamasına dikkat etmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir