All for Joomla All for Webmasters

Bebeklerde saç kazıma

bebeklerde ilk saç kesiminde sıfıra vurmanın faydası olur mu?

Bebek saçı sıfıra vurulmalı mı?

Bebek ve çocuk saçının sıfır numaraya vurulması özellikle ilk saç kesimi zamanları bir kaç kez saçların kısa kesilmesinin ileri yaşlarda, gür olmasını sağladığı hep aklımızdan geçer ya aslında şüphesiz doğrudur.

Tarih boyunca insanlar çocukların saç görünümlerine önem vermiştir. Gür saçlı çocuklar daima ebeveynlerin ilgisini çekmiştir. Yüzyıllardır çocuklarımızın saçlarını güzelleştirmek, bakımlı hale getirmek için uğraş verenler her zaman olmuştur. Sıfır saç kesimi anlayışı her nesil için farklı olduğu gibi, kişiden kişiye değişir.

Bu konuda zaten en kısa kesilebilen saç ‘yani üç numara diye tabir edilir’ sıfır olduğunda’ da çocuklara bir zararı olamaz bunu hiç düşünmenize gerek yok hepimizin zamanında ailesinde bunu yaşayanlar olmuştur.

Sadece soğuk havalarda sıfıra vurulduğunda sıkıntı olabilir çocuklarınızın bebeklerinizin başı soğuktan etkilenir zorunlu olmadıkça kışın yapmayın. Baharda yazın uygulayabilirsiniz. Yumurcakları güneşten ve soğuktan  koruyan saçların da büyük önem taşıdığını unutmayalım.

Sağlık durumları dışında çocukluk dönemlerinde saçın gelişimi saçın gür oluşmasında belirleyici rol oynamaktadır. Bu nedenle çocukluk döneminde saçın kısa kesilmesi önemlidir. Çünkü uzamış durumda olan saç kırılmaya başlar.

Her kesiminde saç uçları tazelenir güçlenir. Çocukların hareketli dönemlerinde çocukların kısa kesilmiş saçları enerjilerini de etkilemez. Sıfır kesilen saçlar ilerdeki yaşlarda saçların kısa ve sık sık kesimleri saç sağlığını olumlu etkiler sürekli yenilenir, saç kesimi konusunda bugüne kadar edindiğimiz tecrübelerimiz ekseninde, sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir