Company Logo


DUYURULAR

ÇOK YAKINDA RANDEVULARINIZI WEB SAYFAMIZDAN ALABİLECEKSİNİZ... SİZLERE DAHA İYİ HİZMET VERBİLMEK İÇİN GENİŞ HİZMET SEÇENEKLERİYLE BEBEK VE ÇOCUK SAÇ KESİM ALANI EBEVEYN BEKLEME SALONU ÇOCUK OYUN ALANI İLE HİZMET VERMEK İÇİN HAZIRLANIYORUZ..

ŞU AN SİTEDE OLAN

2 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Makale Görünüm Sayısı
139654

Kullanıcı Oyu:  / 10
En KötüEn İyi 

                    BEBEKLERDE & ÇOCUKLARDA İLK SAÇ KESİMİ  

 

Çocuğunuzun saçlarını kestirmek kuaföre gitmek,onun bunu nasıl karşılanması beklesiniz,koltuğa ilk oturduğu andaki korku tepki,hiç görmedigi kuaför ortamı aynadan göz göze gelişi,etrafında bir hareketlilik ondan saçının kesilmesini isteyen sözler kolaymı sizce! merak etmeyin şimdi kolay.

Bir bebek ve çocuk kuaförünüz olmalı,çocuklar için özel onların ruhuna hitabeden ortam çizgi film kahramanları ile süslü ya da ilgilerini verecekleri oyuncaklar Kendileride önem verir bunlara,sürekli içinde bulundukları oyun ortamına geldiğinde her zamanki yaşadıkları, o oyun zamanı oldunu düşünürler,benzer ortamlarda gördüğü eglenceye benzetirler.

Çocuğun saçının kesilmesinde kendi özgüveni gerekiyor.Saç kesim fobisini korku ve kaygı olarak ayırabiliriz. Korku, kişinin karşılaştığı bir objeye, bir duruma karşı bir tepki oluşturması yani korku duygusunu geliştirmesidir.Çocuklarımızda fobi, kendi çevresine zarar geleceğini düşündüğü için,olayların yaşandığı veya yaşanacağını varsaydığı için ortaya çıkar.

Şaç kesim fobisi, Bebeklik döneminde çocukların yaşadığı bir durumdur. Ama saç kesim öncesinde çocuklarımızda olagan durumu önlemek için kendisine özel kuaförler tercih edilmelidir.saç kesimine giderken özellikle çocuga hizmet eden kuaförlerden bahsedebiliriz.Çocuk oraya geldiğinde,özellikle küçük yaşlardaki çocukların oyun oynamasına fırsat verilmelidir.

Saç kesiminin hemen olmadığını çocuğa göstermek için oyun eglence süreci vermek gerekir.Her çocuğun tepkisi farklıdır.Kuaförü ile arkadaşlık kurup saçlarını kestirir, bazı çocuklar kısa bir zaman sonra alışır saçlarını kestirir.Bu gelişimleri yaşlarına göre degişebiliyor.Kuaför çocukların sosyal becerilerine göre diyalog kurup, kendisini tanıtarak, saçlarını kesmelidir.

Yani kuaför kendisini ifade ederken çocuk olmalıdır.Aynı zamanda kuaförün çocuk davranışları ile çocuklarımız saçlarının oyun geregi kesilmesi gerektigini, hissetder, bu beceriler bu anlamındaki davranış gelişimi ile olabilir.Çocuklarını saç kesim konusunda çocuklara özel mekanları tercih edip alıştırmaya çalışılmalıdır."Benim Çocuğum Her Şeyi Başarır, Benim Çocuğum Her Yerde Saçını Kestirir” diye bunun üzerine gidilebiliyor.Ve bu şekilde,Çocuğun Diğer Alanlardaki Eğitim Becerileri Kilitleniyor, Zora Sokulabiliyor. 

Aileler,çocuklarını kuaför kunusunda temiz işinde uzman kuaförlere götürmesi gerektigini değerlendirmelidirler.İlk saç kesiminde kendisine özel kuaför ile tanışan çocuklar tam alışmadan,bile kendilerini tekrar kuaföre götürmeleri için ailelerine söyleyebiliyorlar.Çocuklar,her yaşına rağmen halen oyun çocuğu olabiliyor.Veya kendi tercihlerini çocuklar kendi belirleye bilir olabiliyor.

Çocukarımız dediğimizi de yaptığımızı yapar. O yüzden öncelikle çocuklarımızın yanında kendi sözlerimizle onu saç traşı olmaya davet etmeliyiz.Çocuğun kendi düşünce duygularını anlatması için konuşmalı, ona kendi saç kesiminin ihtiyaç oldugunu anlatmalıyız. Bunu yaptığımızda, çocuk da aynı şekilde ihtiyaç ve duygularını bizimle paylaşacaktır..hoşçakalın.
çocuk kuaförü